ZASADY DOBREJ WSPÓŁPRACY, CZYLI JAK PRACUJEMY?
KROK PIERWSZY

Pierwszy krok w procesie projektowania to dokonanie inwentaryzacji i wypełnienie ankiety, aby jak najlepiej poznać potrzeby i oczekiwania Klienta. Na pierwszym spotkaniu wspólnie ustalamy ogólne założenia projektu, zasoby finansowe, ustalamy terminy. Wspólnie zakładamy przedmiot naszej współpracy.

KROK DRUGI

Na drugim spotkaniu omawiamy propozycje projektowe związane z doborem kolorów, materiałów wykończeniowych, mebli, sprzętu, ewentualnych zmian budowlanych oraz preferencji przyszłych użytkowników. Macie Państwo do wyboru min. 2 propozycje układu funkcjonalnego, z których można wybrać jeden lub połączyć pomysły. Propozycje przedstawiamy w formie rzutów 2D, a następnie zostaje opracowana trójwymiarowa fotorealistyczna wizualizacja 3D przedstawiająca styl, charakter wnętrza i lokalizację omawianych wcześniej sprzętów.

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Po podjęciu wszystkich decyzji przystępujemy do wykonania rysunków technicznych dla poszczególnych wykonawców, sporządzamy listę użytych w projekcie materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz. Taka dokumentacja tworzy nam teczkę projektową z pełną specyfikacją i wyszczególnionymi wszystkimi etapami, która usprawnia prace wykończeniowe, odciąża inwestora od trudnych decyzji i gwarantuje ,aby wizja projektowa znalazła w pełni swoje odbicie w rzeczywistości.


NADZÓR AUTORSKI

Zaadresowany do Klientów, którzy życzą sobie, aby to nasza pracownia sprawowała opiekę nad postępem prac w obrębie inwestycji celem weryfikacji, czy ich realizacja jest zgodna z wcześniejszą koncepcją. Ma on formę spotkań cyklicznych lub nadzór stały, w trakcie których projektant omawia kwestie techniczne ze specjalistami realizującymi prace wykończeniowe, co minimalizuje ryzyko błędu i umożliwia projektantowi wprowadzenie ewentualnych zmian.

PROJEKT ONLINE

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych Klientów, wzbogaciliśmy ofertę o usługę projekt online. Istnieje zatem możliwość zarówno przygotowania projektu wnętrza zlokalizowanego w dowolnym miejscu w kraju lub z zagranicą, jak i inwestycji usytuowanej w okolicy. Wszelkie konsultacje w kwestii dotyczących standardowego procesu projektowego odbywają się drogą mailową oraz telefoniczną. Tworzymy projekt na podstawie przesłanych przez klienta rzutów od dewelopera, wymiarów pomieszczeń, rysunków oraz zdjęć.

TERMINARZ

Czas jaki jest niezbędny na opracowanie kompleksowego projektu wnętrza, od momentu podpisania umowy do przekazania kompletnej dokumentacji jest zależny od:
✔ projektowanej powierzchni,
✔ tempa pracy z Klientem nad opracowanymi projektami we wszystkich etapach,
✔ ilości zmian dokonanych w trakcie prac nad projektem na życzenie Klienta.
✔ Potrzebna ilość czasu to około 4-6 tygodni oraz 3-5 spotkań, by przejść przez każdy etap prac wspólnie z Klientem.
✔ Zakończeniem współpracy jest przekazanie klientowi teczki projektowej.SKONTAKTUJ SIĘ

SzczygiełDesign - Wiesława Szczygieł
+48 604 793 042
szczygieldesign.kontakt@gmail.com